Dzīve kā teātris

Vēl viena nedēļa paskrējusi un šoreiz lekcijā iepazināmies ar tēmu par sievietes lomām. Kā izrādās, sievietei esot attiecībās ir jābalansē starp piecām dažādām lomām. Māte vai mīļākā, kalpone vai sieva un galu galā mūza. Liekas nedaudz savādi, bet ja tā padomā, tad lielākajai daļā pazīstamo sieviešu pat no malas varu novērot, kādā loma viņas pārsvarā atrodas. Protams, tā ir tikai redzamā daļa, nevar zināt, kā kurš uzvedas, kad pāris ir divatā. Bet saprotams, ka sievietei, kura sabiedrībā bar savu vīru (atrodas “sliktās mātes lomā”) atiecības nevedas.

Domājot savas pieredzes kontekstā, man droši vien dabīgi izdodas kalpones un reizēm mātes loma. Bargā māte, gan esmu bijusi minimāli, droši vien arī ar sievas lomu tieku galā labi, jo tā man liekas pašsaprotama. Par mūzas lomu vēl ir nedaudz neskaidrs – varbūt vienīgi, ka kādreiz kādu esmu iedvesmojusi pašai nezinot. Loma pie kuras man noteikti būtu vēl jāstrādā ir mīļākās loma. Tajā esmu pavadījusi ļoti maz laika un, pat ja dažreiz prātā sevi tā redzu, realitātē man pietrūkst drosmes un traucē aizspriedumi (?) tā uzvesties. Pieņemu, ka priekšstati nāk līdzi jau no bērnības, kad sievietes, kuras demonstrēja seksīgumu un bija drīzāk egoistiskas, tika vērtētas ar lielu negatīvismu. Rezultātā, es par 100% esmu apguvusi visas mātišķo rūpju iemaņas – gatavošanu, tīrīšanu, rūpēšanos un kalpošanas iemaņas – paklausīgu uzdevumu izpildi. Turpretī lūgt kaut ko sev, it sevišķi vīrietim, man vēl aizvien nav viegli. Labi, protams, ka tagad to esmu apzinājusi un varu sākt mainīties un mācīties iztrūkstošās lomas. Interesanti man likās, kad Dimantra minēja piemēru, ka jaunībā un skolas laikos, meitenēm mīļākās loma sanāk dabiski. Te nu es laikam esmu izņēmums, jo kādreiz man noteikti bija vēl grūtāk, īpaši skolas laikā. Bet ticu, ka vairumam tā ir bijis un šis piemērs darbojas.

Kā jau ierasts – daudz pārdomu un jaunu skatījumu uz ierastām lietām. Nedaudz skumīgi, ka kurss tuvojas noslēgumam, bet ceru turpināt to jau nākošā, padziļinātā līmenī. Tāpat, ceru, ka apstākļi ļaus un mūsu noslēguma nometne varēs notikt.

Recent Posts

See All

Atbildība vai tomēr vaina?

Šonedēļ runājām par tēmu, kas atšķiras no līdzšinējām, jo apspriedām nevis sievišķo, bet vīrišķo. Arī tā daļa, ko mēs pavadām vīrišķajā enerģijā jāpavada kvalitatīvi. Tad nu uzzinājām daudz jauna par

Viss nāk un aiziet tālumā un sākas viss no gala

Šeku reku, pēdējā lekcija šajā kursā klāt. Lekcija bija tāds kā kopsavilkums un tik tagad var aptvert cik ļoti daudz ir pārrunāts un uzzināts šī kursa laikā. Liekas tikko vēl bija pirmās lekcijas un n

©2018 Life Art Academy