“Es atkārtoju dzimtas scenārijus…” – Atbild Dimantra Antra

Ieva jautā Dzīves Mākslas Akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai: ”Biju pie jums Akadēmijā uz atvērto durvju dienu, un daudzo meiteņu uzdotie jautājumi uzvedināja arī mani beidzot paprasīt par kādu man aktuālu tēmu… Cik man zināms, manā dzimtā līdz šim visas sievietes ir bijušas nelaimīgas attiecības un lielākoties savus bērnus audzinājušas vienas. Man ir meitiņa, un arī es viņu audzinu viena, tādēļ vēlos vaicāt – vai ir iespējams šo modeli mainīt? Un kā? Vai es varu ko darīt, lai mana meita izaugtu par laimīgu sievieti?”


Atbild Dzīves Mākslas Akadēmijas pasniedzēja Dimantra Antra: “Ja māte un citas dzimtas sievietes ir bijušas vientuļas un šis pats scenārijs atkārtojas, tas nozīmē, ka ir nokopēts neveiksmīgs attiecību modelis. Ja sieviete grib iedot savai meitiņai veiksmīgu attiecību modeli, mammai pašai ir jāmācās veiksmīgas attiecības, gluži kā mācību priekšmets.

Ieviņ, es apsveicu Tevi ar tik brīnišķīgu motivāciju – meitiņu! Tas ir skaists iemesls, kas mudinās Tevi apgūt laimīgu attiecību veidošanu. Mācīties to ir pavisam citādāk nekā apgūt matemātiku vai citus priekšmetus skolā. Apgūt attiecību mākslu nozīmē emocionālu darbu, arī mācīšanos iemīlēt savu ķermeni. Apgūt dzimuma lomas atšķirības un daudz ko citu. Bet ir jāsāk ar pašu startu. Šis starts ir pareizi izvēlēts vīrietis. Viņam būs jābūt vīrietim jau divām sievietēm – vīrietim Ievai un viņas meitiņai. Pats svarīgākais ir izraudzīties vīrieti, kas būs labs tēvs meitiņai. Pēc tam jau apgūt to, kā sievietei atvērties mīlestībā un iemīlēt tieši šo vīrieti, kas ir labs tēvs meitiņai.

Vīrietim jāpiemīt visām tām īpašībām, vērtībām, garīgajām kvalitātēm, kas būs vajadzīgas audzinot Ievas meitiņu un vēlāk jau kopīgos bērnus, kas dzims šajās attiecībās.