“Kā nejusties vainīgai bērnu priekšā, veltot laiku vīram?” – Atbild Dimantra Antra

Sandra jautā: “Esmu ieslīkusi rutīnā – darbs, mājas, bērni. Man pietrūkst piedzīvojumi, vēlos ar vīru atkal randiņus un taureņus vēderā, bet jūtos arī vainīga pie tā, ja bērnus sanāks atstāt pie omītēm vai aukles. Kā šo mainīt? Kā tikt vaļā no vainas sajūtas?”


Atbild Dimantra Antra: “Viegli ir pateikt vienkārši nejūties vainīga. Bet to izdarīt nav viegli. Par vainas sajūtu varu paskaidrot, ka tā ir vispostošākā no sajūtām, kura nes tikai sliktu. Tādēļ uzdevums būtu audzināt sevi un justies atbildīgai, nevis vainīgai. Tā ir liela atšķirība. Vainas sajūta ir vibrācija, kas noposta visu. Tāpēc atbildības sajūta, lai paliek, bet vainas sajūtu vajadzētu likvidēt gan ar to, ka tu apzinies, ka tas ir slikti, gan visos veidos radoši pieiet lietām, kā tu vērs uzmanību uz rīcību, kas dos pozitīvu rezultātu. Un, ja šos tauriņus vēderā gribas un ar vīru vēlies pabūt divatā, tad tas ir noteikti jāizdara.

Bērniem vērtīgi ir tas, ka viņu mamma ir vismaz 15 minūtes kvalitatīva savā uzmanībā, pavadot to ar katru bērniem. Un ja šis laiks ir 3 un 5 stundas, bet šajā laikā viņa ir nomocījusies un nogurusi, tad bērnam tas ir sliktāk. Vislabākais variants ir kvalitatīvi noorganizēts laiks kopā ar bērniem. Ļoti būtiski ir menedžēt savu laiku un izskaust vainas sajūtu, atstājot atbildību.