“Ko darīt ar tādām attiecībām, kad ir milzu kaisle, bet ģimeni veidot nevar?” – Atbild Dimantra

Zane jautā: “Ko darīt ar tādām attiecībām, kad starp vīrieti un sievieti ir milzu kaisle, kaislīgs sekss, bet ikdienā ir skaidrs, ka šīs attiecības nekam neder un ģimeni veidot nevar? Un tomēr viens otram zvana, tiekas un viss vienmēr beidzas vienādi – ar trādirīdi un tukšuma sajūtu. Kā šādas attiecības izbeigt? Vai izbeigt?

Vai tieši – ko mainīt?”


Atbild Dimantra Antra:

“Šādas attiecības varētu nosaukt par emocionālo un seksuālo atkarību. Un, protams, šādas attiecības nevar tik vienkārši izbeigt. Tas prasa cilvēka pašizaugsmi. Ir nepieciešams izaugt no šīm attiecībām. Tās atrodas instinktu līmenī. Tajās ir ļoti stipra seksuālā vilkme tieši no sievietes (mātītes) puses. Tieši tādēļ sievietei būtu jāveic personīgā izaugsme un terapijas, kas atveseļotu spēcīgi sakairinātos smadzeņu centrus, kuru dēļ šī seksuālā vilkme ir ļoti spēcīga.

Šīs nav mīlestības attiecības, bet gan atkarības attiecības. No tām nevar atbrīvoties kā “nogriežot ar nazi”. No tām ir nepieciešams izaugt caur pašizaugsmi, pašvērtējumu un citām kvalitātēm, kuru iespaidā šīs attiecības vairs nebūs interesantas. Cilvēkam piemīt temperaments un enerģija, kura ir aizgājusi destruktīvā veidā. Ja sieviete apzinās, ka tas ir destruktīvi, tas ir ļoti labi. Šādas attiecības viennozīmīgi vajadzētu izbeigt, bet to nedrīkst izdarīt vardarbīgi.”