“Ko iesākt, kad nav spēka domāt labās domas?” – Atbild Dimantra Antra

Liene jautā:  Visi saka, ka jādomā pozitīvi, vajag labi justies utt. Bet ir arī brīži, kad sliktās domas ir tik daudz, tik spēcīgas. Ko iesākt tad? Kad nav spēka sliktā noskaņojumā domāt labās domas.


Atbild Dimantra Antra:

“Sievietēm ir kalendārie periodi. Pirms mēnešreižu nedēļā sievietēm parasti ir ārkārtīgi nospiedošs un nomākts garastāvoklis. Šajā laikā ar iedvesmām nevar palīdzēt uzlabot šo nomācošo stāvokli. Lai atvieglotu slikto domu periodu, iesaku sievietei darīt tādas lietas, kas prasa patstāvīgu koncentrēšanos, vai kaut ko praktisku, kas raisa sievietē patīkamas sajūtas. Piemēram, gleznot, iztīrīt māju, ravēt dārzu, lasīt ābolus vai šūt. Tādā veidā ar patstāvīgu uzmanības vēršanu uz konkrētu darāmo darbu, tiks novērstas šīs drūmās domas. Un pievērst uzmanību darba procesā radušajam rezultātam, kā uzgleznota glezna, cik tīra māja, skaits dārzs. Procesā iesaku vērst uzmanību uz darba rezultātu, neļaujot drūmajām domām ņemt virsroku. Stūrēt domas rezultāta virzienā, nekreņķējoties par to, ka šīs sliktās domas ir klātesošas. Ar kreņķēšanos par to, ka šīs sliktās domas ir, mēs tās tikai vairojam. Tādēļ sliktās domas ir un ir, lai tās tur mīt, bet mēs tām nepievēršam uzmanību. Tikmēr visu uzmanību vēršam uz daudziem praktiskajiem darbiem, kurus mums ir jāpaveic.

Gadījumos, kad nav ko darīt, vari sportot. Jāatrod ir nodarbe, kas šo enerģiju patērē darbības formā, neļaujot domām sevi pārņemt. Bet nekādā gadījumā nešaustīt sevi par to, ka šis domu mākonis ir tik uzbrūkošs. Domas patiesībā mums “nekrīt” virsū, mēs vienkārši par šīm domām interesējamies, un tādēļ tās ir tik spēcīgas. Tiklīdz mēs tām nepievēršamies, domas mazinās. Tas būtu mans ieteikums slikto domu laikā.”