“Laimīga sieva - laimīgs vīrs!” Liānas stāsts

Vēsturiskā fona ietekmē ir iespaids, ka lielākoties visi nākam no ģimenēm, kurās nav iemācīts, kas ir laimīgas attiecības, un sievas par vīriem neko nezina, tāpat kā vīri par sievām, jo, iespējams, viņas pašas neļauj sevi iepazīt, kā arī liedz vīrietim būt par vīrieti. Taču labā ziņa ir tāda, ka mēs varam uzzināt, iemācīties, kādai ir jābūt harmoniskai videi, kā uzlabot savu un nākamās paaudzes dzīvi.

“Laimīgas attiecības var un vajag iemācīties! Pie attiecībām ir jāstrādā – to zina visi, bet neviens īsti nezina, kā to izdarīt. Dzīves Mākslas Akadēmijā – vidē, kur nav nosodīts neviens mēģinājums, bet tiek atbalstīts jebkurš drosmīgākais izaicinājums pašai sev, tas ir izdarāms daudz vieglāk! Līdzīgi kā ar lasīšanu – vieglāk to ir darīt gaismā nevis tumsā! Akadēmijas pasniedzējas ir ārkārtīgi kompetentas dāmas, viņas zina, ko saka un dara. Kaut esmu pragmatiskas dabas, un mani ir grūti pārliecināt, es pavēroju, paeksperimentēju, un, kad es noticu, tas ir “full house”*! Visu, ko līdz šim esmu uzzinājusi – tas ir kvalitatīvi! Katrai meitenei tiek atrasta atslēga un tas ir nenovērtējami!” pārliecināta Liāna.

Par Dzīves Mākslas Akadēmiju Liāna iepriekš neko nebija dzirdējusi, līdz oktobra sākumā ienira tajā ar pilnu jaudu, uzsākot mācības pamatstudiju programmā “Laimīgas attiecības”.  “Vīrs negaidīti man atsūtīja e-pastu ar nosaukumu “Kursi Liānai”, kurā bija norādīta tikai saite uz mājas lapu un lakoniska piebilde “Palasi. Es maksāšu”. Tas mani ļoti saniknoja, jo biju pieradusi lēmumus par savu dzīvi pieņemt pati.  Gatavojos rīkot skandālu par to, ka viņam bija ienācis prātā man – pašai pilnībai – ne tikai tādā veidā norādīt uz maniem trūkumiem, bet vēl piedevām “sūtīt” mani izglītoties.

“Ar meitenēm ir vienkārši – viņas neklausās, ko saka vīrs vai dakteris, bet ir vietas, kur meitenēm pasaka foršas lietas, un tad viņas sāk klausīties!”, konstatē Liānas vīrs Ģirts.  “Iedvesmojies no savas kolēģes, kura arī man vienmēr bija simpatizējusi un kura tagad ir mana kursa biedrene, viņš tiešām vēlējās redzēt mani laimīgu! Nomierinoties sapratu, ka mani sasaistījis lepnums un zemais pašvērtējums.  Vēl aizvien izjutu zināmu neuzticību vīram, tomēr ziņkārības vadīta, aizgāju uz ievadlekciju”, atceras Liāna.

Ievadlekcijas laikā Liāna galvenokārt vērās apkārt, vērtēja gaisotni, sev tīkamo interjeru, neuzbāzīgo pasniegšanas stilu un pamanīja sev līdzās tik pat izbijušās sieviešu sejas un sajuta vienotību un solidaritāti. Par izšķirošo faktoru kļuva pirmā lekcija pie  Dimantras Antras – “Sievietes intīmais kalendārs” par ķermeņa hormonāli mainīgo dabu noteiktos sievietes menstruālā cikla periodos, kas dziļi iespaidoja Liānu. Sen nojaustas patiesības un zināšanas atklājās, ieguva rāmi un, Liānas vārdiem runājot, šajā rāmī sakārtojās tik skaidri un saprotami, ka viņa bija gatava zem tā parakstīties un apstiprināt: “Jā, es tam ticu!”

Uz jautājumu, kas Liānu uzrunā Dzīves Mākslas Akadēmijā, viņa pārliecinoši atbild: “Mani uzrunā viss! Man ļoti patīk vide, es te varu atklāties, eksperimentēt, uzdot jautājumus un saņemt uz tiem atbildes ļoti vieglā un saprotamā veidā. Ar katru lekciju arvien vairāk sajūtu, ka man tās nāk par labu. Milzīgu ieguvumu sniedz prakses pie brīnišķīgās Mūzas Annas, kurās tiek pasniegti reāli, lieliski, viegli uztverami uzvedības instrumenti, kurus katra no mums var pielietot savā dzīvē, un momentā pamanīt rezultātu. Tiklīdz tu uzdrošinies, tas strādā! Man personīgi uzsākt ļoti palīdzēja divas lietas. Tas, ka es cenšos visu notiekošo uztvert kā spēli, rotaļīgi un viegli, un, otrkārt – ka mans vīrs ir gatavs pārmaiņām! Jau pēc pirmajām lekcijām viņš skatījās uz mani ar izbrīnu, pamanīja izmaiņas manī, iepriekš nenojaušot, ka tās pozitīvā veidā ietekmēs pilnīgi visu mūsu sadzīvi. Akadēmija man ir devusi pārliecību, ka mūsu laulība ir izdevusies, dzīvotspējīga, ka manos spēkos ir padarīt to ideālu, ka man ir absolūti fantastisks un gudrs vīrs, kuru iepriekš, septiņpadsmit laulības gados neesmu novērtējusi.”

Liāna, atklāj, ka visvairāk vīru ir ietekmējis tas, ka viņa ir pārstājusi “zāģēt” un ir sākusi viņam uzticēties, pati saņemot no tā prieku un gandarījumu. Liāna starojoši iesaucas: “Ak, vai, cik patiesībā mana dzīve ir kļuvusi krietni vieglāka! Uzzinot un pārstājot darīt to, ko sievietei nevajadzētu darīt, jau ir uzlabojumi. Tos mans vīrs izjūt visvairāk. Kopš es nekoncentrēju uzmanību uz to, ko viņš nav izdarījis, pēkšņi viss ir izdarīts! Ja cilvēks ir aizņemts ar to, ka viņu zāģē, un tad tas vairs nenotiek, tā vietā pretī ir smaids un jauka sieva, parādās brīva enerģija. Veidojas tāds kā pozitīvs apburtais loks: es iepriecinu viņu, lai viņš iepriecina mani, lai es viņu turpinātu iepriecināt!”

Vienkārša, bet neapstrīdama dzīves patiesība ir: laimīga sieva – laimīgs vīrs! “Sieva ir palikusi foršāka un sāk sevi labāk saprast. Apzinās, ka sevī kaut kas jāmaina. Ja sievai patīk tur, kur viņa iet, patīk būt ar meitenēm, runāties un klausīties, un viņa pēc tam nāk mājās priecīga, viss jau ir labi, jo praktiski jau neko vairāk normālam vīrietim nevajag! Ja vēl piedevām viņa iemācās, kā nekompostrēt vīram smadzenes, tas ir ļoti labi! Uz mani mazāk baras!”, tā Ģirts.

Dubults prieks ir par dēliem, Liāna secina: “Viņi nāk pie manis, nāk pieskarties, tiecas pie manis!” Mājās ģimene kopā ir uzsākusi jaukas prakses. Pirmā ir smieklu terapija. Grūtākais esot sākt, bet turpinot smieties līdz asarām un jūtot, kā asinis piepildās ar skābekli, sasniedzama atbrīvotības sajūta un laime. Bērni prasa: “Mammīt, kad mēs atkal smiesimies?” Vēl viņi spēlē vizualizācijas spēli. Vecākais dēls mēdz emocionāli iejusties slavena futbola vārtsarga lomā, sadzirdot līdzjutēju pūļa gaviles un atsitot bumbu, bet mamma saņem gandarījumu pārliecinoties, ka bērni tic sev un apzinās, ka arī vecāki viņiem tic.

“Attiecības nav tikai balts vai melns, vai tikai melns, kā bieži vien daudziem liekas, attiecībās ir piemītošas visas krāsas, vēl vairāk – smaržas, gaismas un krēslas, fiziski pieskārieni, tas ne vienmēr ir tikai sekss, vienkārši fizisks kontakts. To es mācos Dzīves Mākslas Akadēmijā – pilnu spektru visās jomās, virzību uz pilnību. Tā ir nevis stingru kritēriju un kanonu ievērošana, bet tieši pretēji – uztveres paplašināšana gan iekšēji, gan ārēji. Gribi būt fantastiska, laimīga, piepildīta, iedvesmojoša, garšīga, mīļa, jauka? – Lūdzu! Šeit ir starts izaugsmei, bet tālākais ir atkarīgs no tā, cik tev ir jaudas. Katru savu maņu un attieksmi tu vari attīstīt, cik vien tālu vēlies, līdz pilnībai. Ir jānotic sev, un izrādās, ka to ar atvērtu sirdi un dvēseli, soli pa solim, var veikt ļoti vienkārši un ātri,“ rezumē Liāna.

©Žurnāla “Mistērija” februāra, 2018 numurā

Autore Sandra Cēbere

Foto no personīgā arhīva


* full house – stipra kombinācija pokerā, sastāvoša no trīs vienādām kārtīm un pāra, kas  gudri spēlējot nes uzvaru.

Recent Posts

See All