“Man ir 32 gadi, un joprojām nav nopietnu attiecību…” – Atbild Dimantra Antra

Sigita jautā Dzīves Mākslas akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai: “Man ir 32 gadi, un es joprojām esmu bez attiecībām. Vienmēr atkārtojas līdzīgi scenāriji ar satiktajiem vīriešiem, līdz mēs izšķiramies. Kas ir ne tā?”


Atbild Dimantra Antra: “Sigita jau apzināti spēj saprast, ka viņas uzvedība, attieksme ir iemesls attiecību scenārijiem. Ļoti ticams, ka Sigita attiecībās izmanto ļoti daudz vīrišķās enerģijas, ar kuru viņa vīrieti vai nu atgrūž, vai nu degradē. Un tad jau viņai šis vīrietis vairs neinteresē.

Reizēm sievietēm ir uz instinktiem balstīta pievilkšanās un vajadzība pēc vīrieša. Bet reizēm vīrišķā uzvedība rada dubultu dzimumu, kādēļ sievietei vīrietis nemaz nav nepieciešams. Līdz ar to sievietes stabilitāte – ārējā ir tā, kas atgrūž vīrieti. Vīrietis šādas sievietes dzīvē nesajūt vietu. Jo izcilāks vīrietis, jo vairāk viņš tieksies un meklēs sievišķo sievieti. Pirmais impulss, ar ko sieviete var apburt vīrieti, “nostrādā”, bet jau ilgākā laika periodā, kad vīrišķā uzvedība ņem virsroku, vīrietis atkāpjas.

Lai sieviete varētu izveidot auglīgas attiecības ar vīrieti, viņai ir nepieciešamas iemaņas to veidošanā. Šīs iemaņas var nebūt nemaz vai būt par maz, jo nebija parauga, no kā smelties veiksmīgu attiecību piemēru. Tādā gadījumā var gadīties, ka Sigita neprot attiecības veidot.

Iespējamais iemesls var slēpties bērnībā, kur redzēta traumējoša vecāku attiecību pieredze. Šādā gadījumā ar vienu daļu mēs gribam veidot attiecības, bet kad tās kļūst tuvas, ar šo otru daļu mēs baidāmies.

Iemesli, kādēļ attiecības neizdodas, var būt daudz. Ļoti svarīgi ir zināt konkrēto attiecību scenāriju un apskatīt pagātnes pieredzi, kur mēdz slēpties bailes, traumas vai neprasme veidot attiecības.”