Svētki par godu Latvijai!

2018. ir mūsu mīļās Latvijas simtais gads, un svarīgi ir atcerēties, ka janvāris ir ne mazāk nozīmīgs mēnesis Latvijas Republikas tapšanā par novembri.


1918. gada 30. janvārī  Latviešu Pagaidu Nacionālā padome Petrogradā pieņēma lēmumu par Latviju kā patstāvīgu, demokrātisku republiku. Šī rezolūcija ir būtisks stūrakmens Latvijas valsts tapšanas procesā, kas 1918. gada 11. novembrī rezultējās ar starptautisku de facto atzīšanu un pagaidu valdības izveidošanu 1918. gada 18. novembrī.


Šī ievērojamā notikuma simtgadei par godu, 2018. gada 30. janvārī sabiedrībā zināmi un iemīļoti cilvēki rīkoja brīvas iniciatīvas pasākumu, ko svinīgā un pacilājošā gaisotnē atzīmējām Dzīves Mākslas Akadēmijas viesmīlīgajās un plašajās telpās, Zigfrīda Annas Meierovica vārdā nosauktajā bulvārī, kas zīmīgi, jo pirmajam ārlietu ministram bija izcila loma Latvijas valsts starptautiskā atzīšanā de facto un de iure.


Svētku uzrunas un vēlējumus brīvajā mikrofonā teica dažādu jomu nevalstisko un sabiedrisko organizāciju vadītāji, biedri. Latvji, kas ar savu roku veic ierakstus vēstures lappusēs, nākamo Latvijas simtgadi aizsākot, diskutēja par valstiskuma un patriotisma nostiprināšanu tautā, savas valsts mīlestību un sabiedrības saliedēšanu kopīgiem mērķiem Latvijas labā.


Aicinām fotogrāfijās aplūkot vakara norisi!

Recent Posts

See All