Zieds zied vai nezied?

Vai es kā sieviete ziedu? Ziedēšana ir salīdzinājumā izteikts vairošanās instinkts. Šonedēļ lekcijas tēma bija instinkti. Pirmie divi ir nepieciešami, lai trešais (vairošanās instinkts) varētu ieslēgties, respektīvi – esības instinkts un īpašuma, jeb drošības instinktiem ir jābūt sakārtotiem. Tāpēc regulāri jāattīra sevi no negatīvām pagātnes pieredzēm, jāseko sievišķajam dzīvesveidam un atpūtām. Kā augiem, dažreiz tas it kā aug, bet ziedus nenes. Man tieši ir tāds telpaugs, kas jau trīs gadus nav ziedējis, varbūt ar mani ir kā ar manu augu? Ceru gan, ka drīz gan augs priecēs ar ziedu, gan es pati ziedēšu.

Tātad par trešo instinktu, tā saukto ziedēšanu, galvenais jautājums ir - vai sieviete zied un vilina ar savu ziedēšanu. Kā izrādās šai vilināšanai (un vēlmei vilināt) iniciējošie faktori ir fiziski un tie mūsu zemapziņā darbojas tāpat kā mātītēm un tēviņiem no dzīvnieku pasaules. Liekas, ka kā tad tā, nevar taču cilvēku tikai pēc ārējā izskata vērtēt. Bet sanāk, ka var, vismaz, ja vēlamies, lai vairošanās instinkts nostrādātu. Un tāpēc platie pleci vīriešiem un sieviešu krūšu/ gurnu apkārtmērs ir faktori, kuri arī spēlē savu lomu. Tas ir veids kā daba mūsos runā un vada instinkta veidā un vilks pie tā vīrieša ar platākajiem pleciem, pie tā kurš būs vislabākais. Lai instinkti strādātu, lai ziedēšana notiktu un tālāk nestu augļus, tai ir jāizvēlas vislabākās sēklas, vislabākie gēni, saviem pēcnācējiem. Tā instinktu līmenī mēs darbojamies un tas principā sasaucas ar iepriekšējās lekcijās runāto, par to kā jārīko konkurss vīriešiem un kāpēc tik svarīgi, lai sievietes ābece strādātu vienmēr.

Šī tēma raisīja nedaudz filozofiskas pārdomas par to kā šīs it kā visiem sen zināmās patiesības mēs esam aprakuši zem audzināšanas, ētikas, dažādu sociālo normu kaudzes, kas sēž mūsu prātā. Raugoties konteksta ar jau iegūtajām zināšanām akadēmijā - kļūst skaidrs, ka ar prātu nevarēs izdomāt vai tas vīrietis ir īstais vai nē, jo instinkti ne vienmēr ir racionāli. Un pat ja viņš ir draudzīgs jauks un vēl un vēl un varbūt pat sāc viņā iemīlēties – lai veidotu ģimeni, turpinātu dzimtu un attiecības mūža garumā – instinkti ir svarīgāki, par racionālajiem apsvērumiem. Manuprāt, šobrīd, kad vairāk laika ir lai pievērstos sev, ir īstais brīdis, lai to fokusu no galvas pārnestu pie zieda un sajustu vai tur plaukst zieds vai tomēr nē un jāsāk atveseļoties. Galvenais atcerēties – nekas, nekas – uz priekšu būs tikai labāk un zināšanas palīdzēs.

Recent Posts

See All

Atbildība vai tomēr vaina?

Šonedēļ runājām par tēmu, kas atšķiras no līdzšinējām, jo apspriedām nevis sievišķo, bet vīrišķo. Arī tā daļa, ko mēs pavadām vīrišķajā enerģijā jāpavada kvalitatīvi. Tad nu uzzinājām daudz jauna par

Viss nāk un aiziet tālumā un sākas viss no gala

Šeku reku, pēdējā lekcija šajā kursā klāt. Lekcija bija tāds kā kopsavilkums un tik tagad var aptvert cik ļoti daudz ir pārrunāts un uzzināts šī kursa laikā. Liekas tikko vēl bija pirmās lekcijas un n

©2018 Life Art Academy